Saltar al contenido
Licitaciones by Fandit

Empresa · Asociación o fundación · NIF G43036185

ASSOCIACIÓ TALLER BAIX CAMP

También como: Associació de familiars de persones amb discapacitat intel·lectual i del desenvolupament TBC · ASSOCIACIÓ DE FAMILIARS DE PERSONES AMB DISCAPACITAT INTEL·LECTUAL I DE DESENVOLUPAMENT TBC · Associació Taller Baix Camp · ASSOC FAMILIARS PERSONES AMB DISCAPACITAT INTELECTUAL

ASSOCIACIÓ TALLER BAIX CAMP ha recibido 2,4 M€ en contratos públicos adjudicados entre 2022 y 2026 (182 adjudicaciones), según PLACSP.

Ver las 470 licitaciones en plazo que le encajan(por lo que ya ha ganado: sus categorías CPV, dónde trabaja y el tamaño de sus contratos)

Contratos adjudicados 2022–2026

2,4 M€

182 adjudicaciones válidas · importes sin IVA, no pagos

Contratos menores

25 %

del importe · baja media 6,7 %

En plazo hoy

470

licitaciones que le encajan por lo que ya ha ganado

Contratos por año

Contratos adjudicados, en euros sin IVA.

2022376.061 €2023207.964 €2024726.152 €2025738.835 €2026391.785 €
AñoAdjudicacionesContratosÓrganosBaja media
202224376.061 €1028,7 %
202351207.964 €180 %
202441726.152 €212,2 %
202548738.835 €172,4 %
202618391.785 €100,1 %

Actividad por CPV

cada contrato cuenta en cada categoría de sus códigos

  1. 502Servicios de reparación, mantenimiento y servicios asociados relacionados con aeronaves, vías férreas, carreteras y la marina4 adjudicaciones665.537 €
  2. 452Trabajos generales de construcción de inmuebles y obras de ingeniería civil49 adjudicaciones659.925 €
  3. 773Servicios hortícolas17 adjudicaciones617.381 €
  4. 906Servicios de saneamiento y limpieza en áreas urbanas o rurales y relacionados con ellos3 adjudicaciones241.788 €
  5. 448Pinturas, barnices y mástiques9 adjudicaciones180.701 €
  6. 909Servicios sanitarios y de limpieza9 adjudicaciones152.787 €
  7. 454Acabado de edificios11 adjudicaciones139.640 €
  8. 983Servicios diversos3 adjudicaciones101.002 €

Dónde están los órganos que le adjudican

importes adjudicados, no pagos

Sin IVA.

Órganos que le adjudican, por importe

local: 1,6 M€ · otro: 244.327 € · estatal: 151.398 € · autonómico: 2875 €

Ajuntament de Reus: 484.179 €Ajuntament de Reus484.179 €Ajuntament de Cambrils: 228.510 €Ajuntament de Cambrils228.510 €Ajuntament de les Borges del Camp: 220.252 €Ajuntament de les Borges del Camp220.252 €Ajuntament de Salou: 202.468 €Ajuntament de Salou202.468 €Presidencia de la Autoridad Portuaria de Tarragona: 151.398 €Presidencia de la Autoridad Portu…151.398 €Ajuntament de Tarragona: 138.122 €Ajuntament de Tarragona138.122 €UNIVERSIDAD ROVIRA I VIRGILI: 82.495 €UNIVERSIDAD ROVIRA I VIRGILI82.495 €Ajuntament de Vila-seca: 68.199 €Ajuntament de Mont-roig del Camp: 63.886 €Ajuntament de Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant: 53.015 €ASSOCIACIÓ TALLER…1,7 M€
  1. 1Ajuntament de Reus2022–2025 · 13 adjudicaciones · hasta 1,3 % del gasto del órgano484.179 €
  2. 2Ajuntament de Cambrils2024–2025 · 2 adjudicaciones · hasta 2,3 % del gasto del órgano228.510 €
  3. 3Ajuntament de les Borges del Camp2022–2025 · 2 adjudicaciones · hasta 100 % del gasto del órgano220.252 €
  4. 4Ajuntament de Salou2026 · 1 adjudicación · hasta 2,6 % del gasto del órgano202.468 €
  5. 5Presidencia de la Autoridad Portuaria de Tarragona2024 · 1 adjudicación · hasta 0,9 % del gasto del órgano151.398 €
  6. 6Ajuntament de Tarragona2023–2025 · 12 adjudicaciones · hasta 0,2 % del gasto del órgano138.122 €
  7. 7UNIVERSIDAD ROVIRA I VIRGILI2022–2026 · 20 adjudicaciones · hasta 1,6 % del gasto del órgano82.495 €
  8. 8Ajuntament de Vila-seca2023–2025 · 2 adjudicaciones · hasta 1 % del gasto del órgano68.199 €
  9. 9Ajuntament de Mont-roig del Camp2022–2025 · 7 adjudicaciones · hasta 0,4 % del gasto del órgano63.886 €
  10. 10Ajuntament de Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant2025–2026 · 6 adjudicaciones · hasta 1,3 % del gasto del órgano53.015 €

Señales

reglas públicas, no juicios

  • Único licitador en 17 de 23 procedimientos abiertos (74 %)

    Regla: Único licitador en ≥ 70 % de los abiertos (mínimo 5)

Competidores

sus CPV habituales y sus órganos, últimos 3 años

  1. 1FCC MEDIO AMBIENTE, S.A.U.2,39 mil M€
  2. 2URBASER, S.A.982,5 M€
  3. 3PREZERO ESPAÑA, S.A.778,3 M€
  4. 4ELECNOR SERVICIOS Y PROYECTOS, S.A.U.774,1 M€
  5. 5IMESAPI, S.A.659,1 M€
  6. 6BECSA, S.A.536,3 M€
  7. 7ACSA OBRAS E INFRAESTRUCTURAS SA512 M€
  8. 8CLECE, S.A.482,1 M€
  9. 9EULEN, S.A.355,5 M€
  10. 10COMSA, S.A.U.280,2 M€

Últimos contratos adjudicados

FechaObjetoÓrganoProcedimientoLicitadoresImporte
07/07/2026Treballs de pintura de senyalització pista coberta CEM1488/2026Ajuntament de la Pobla de MafumetMenor—500 €
17/06/2026Treballs de pintura zona que envolta la pista sota la cobera del Complex Poliesportiu (en un tram de 250 m2)1355/2026Ajuntament de la Pobla de MafumetMenor—1813 €
15/06/2026SENYALITZACIÓ HORITZONTAL ZONA PARC DE LES POBLES1356/2026Ajuntament de la Pobla de MafumetMenor—4500 €
08/06/2026SERVEI PINTURA GUALS I PROHIBICIONS APARCAMENT I SENYALITZACIÓ HORITZONTAL VIES PÚBLIQUES1169/2026Ajuntament de la Pobla de MafumetMenor—840 €
15/05/2026Brigada per treballs de jardineria628/2026Ajuntament de Montbrió del CampMenor—2692 €
04/05/2026TREBALLS PINTURA HORITZONTAL2087/2026_2Ajuntament de Vandellòs i l'Hospitalet de l'InfantMenor—11.483 €
31/03/2026TREBALLS DE SENYALITZACIÓ VIÀRIA AL TRAM COMPRÈS ENTRE L’AV. DE BARCELONA, L’AV. M. CRISTINA I L’AV. CASTELLÓ310/2026Entitat Pública Empresarial de Serveis i ObresMenor—33.352 €
31/03/2026ESPELMES - SANT JORDI 2026FC2604052Reus Desenvolupament Econòmic SAMenor—620 €
20/03/2026Servei de pintura de senyalització horitzontal (cediu, límia, illeta i zebrat) i esborrat de marques vials zona Cr. Fíbula, Cr. Amfores, Cr. Clos i Cr. Pins.PM 1152/2026Ajuntament de TorredembarraMenor—613 €
17/03/2026SERVEI DE NETEJA RECINTE FIRAL DE LA FIRA DEL VI245/2026AJUNTAMENT DE FALSETMenor—6223 €
04/03/2026Treballs de pintura davant els guals situats al C/Mas Blanc, 15519/2026Ajuntament de la Pobla de MafumetMenor—400 €
01/03/2026Contractació menor de serveis pels treballs d'ensobrat per la difusió de la campanya de medi ambient1194/2026Ajuntament del MorellMenor—286 €
23/02/2026CONTRACTACIÓ PER A L’EXECUCIÓ DE LES OBRES INCLOSES A LA MEMÒRIA TÈCNICA VALORADA DE “MILLORA DE LA SEGURETAT VIÀRIA, MOBILITAT I ACCESSIBILITAT AL SECTOR D’ACTIVITAT ECONÒMICA LES TÀPIES I718/2026_38Ajuntament de Vandellòs i l'Hospitalet de l'InfantMenor—33.151 €
10/02/2026SUBMINSITRAMENT I PLANTACIÓ PAULÒNIES ETSA SEGONA FASE - C7652319092026/000000006987Universitat Rovira i VirgiliMenor—27.372 €
10/02/2026TREBALLS DE JARDINERIA TRANSPORT I SUBMINSTRAMENT DE PLANTES PER AL JARDÍ DE LES PAPALLONES UBICAT AL CAMPUS BELLISENS REFERENCIA J/027/26 Comanda núm. C7453475632026/000000006988Universitat Rovira i VirgiliMenor—330 €
04/12/2025CONTRACTE MENOR SERVEI SANEJAMENT I PINTURA PORTES EDIFICI AJUNTAMENT 20254316490004-2025-0001013Ajuntament de Vespella de GaiàMenor—650 €
02/12/2025Repintat de les zones de càrrega i descàrrega de la ciutat2025/4215-G626_1Ajuntament de TarragonaMenor—5320 €
06/11/2025Senyalització viaria366/2025Ajuntament de la Riera de GaiàMenor—3873 €
06/11/2025Contracte menor__Muntatge caixes projecte CIANTURA (Temps x cures) ampliació servei2025/3729-G626_1Ajuntament de TarragonaMenor—109 €
31/10/2025TREBALLS DE JARDINERIA Subministrament de plantes, recollida i transports de plantes. Feines de plantació Referència J/140/252025/000000029062Universitat Rovira i VirgiliMenor—1288 €
31/10/2025TREBALLS DE JARDINERIA Mà d`obra, terra abonada i malla geotextil (conceptes 1, 2 i 3 del pressupost) Referència J/132/252025/000000029063Universitat Rovira i VirgiliMenor—1117 €
31/10/2025TREBALLS DE JARDINERIA Subministrament de monòlits, pedres i altres elements Segons pressupost J/140/25 Número comanda: C7452784502025/000000029270Universitat Rovira i VirgiliMenor—356 €
20/10/2025TREBALLS PINTURA HORITZONTAL. MANTENIMENT DE CARRERS4800/2025_2Ajuntament de Vandellòs i l'Hospitalet de l'InfantMenor—1007 €
17/10/2025L’objecte del present contracte és la fabricació, subministrament i instal·lació de sis senyals amb el missatge “Reus lliure de violència masclista i LGBTI+-fòbica”, situats a les principals entrades de la ciutat de Reus. Es duran a terme 7 senyals amb la previsió d’instal·lar 6 i tenir-ne una en stock per poder reposar-ne en cas d’actes vandàlics. El treball serà dut a terme pel Taller Baix Camp, entitat que habitualment col·labora amb l’Ajuntament en actuacions de via pública i que realitza aquestes tasques garantint el compliment de la normativa vigent en matèria de seguretat, senyalització i instal·lació en espai urbà. A més, cal destacar que el Taller Baix Camp és una entitat socialment compromesa amb la inclusió laboral i la integració de persones amb discapacitat, de manera que aquest contracte no només té un impacte positiu en la millora de l’espai públic i en la transmissió d’un missatge de ciutat lliure de violències, sinó que també contribueix a reforçar la0000-0000340/2025-SUBAjuntament de ReusMenor—1745 €
30/09/2025Subministrament de terra, programador i material de reg i Subministrament deplantes - MEDI AMBIENT URV - OICS2025/000000028168Universitat Rovira i VirgiliMenor—1938 €