Saltar al contenido
Licitaciones by Fandit

Empresa · Sociedad limitada · NIF B55076939

FORNELLS MOTOR SL

También como: FORNELLS MOTOR · FORNELLS MOTOR, S.L. · Fornells Motor, sl · FORNELLS MOTOR, SL

FORNELLS MOTOR SL ha recibido 514.984 € en contratos públicos adjudicados entre 2022 y 2026 (15 adjudicaciones), según PLACSP.

Ver las 144 licitaciones en plazo que le encajan(por lo que ya ha ganado: sus categorías CPV, dónde trabaja y el tamaño de sus contratos)

Contratos adjudicados 2022–2026

514.984 €

15 adjudicaciones válidas · importes sin IVA, no pagos

Contratos menores

4,9 %

del importe · baja media 10,5 %

En plazo hoy

144

licitaciones que le encajan por lo que ya ha ganado

Contratos por año

Contratos adjudicados, en euros sin IVA.

2022177.981 €202376.387 €202430.396 €2025220.121 €2026
AñoAdjudicacionesContratosÓrganosBaja media
20226177.981 €333 %
2023376.387 €115,3 %
2024230.396 €20 %
20253220.121 €14,1 %
2026110.100 €10 %

Actividad por CPV

cada contrato cuenta en cada categoría de sus códigos

  1. 341Vehículos de motor14 adjudicaciones514.671 €
  2. 429Máquinas diversas para usos generales y especiales1 adjudicación77.063 €
  3. 453Trabajos de instalación en edificios1 adjudicación77.063 €
  4. 424Equipos de elevación y manipulación, y sus partes1 adjudicación30.083 €
  5. 501Servicios de reparación, mantenimiento y servicios asociados de vehículos y equipo conexo2 adjudicaciones26.677 €
  6. 323Receptores de televisión y radio, y aparatos de grabación o reproducción de sonido o imagen1 adjudicación26.364 €
  7. 907Servicios medioambientales1 adjudicación26.364 €

Dónde están los órganos que le adjudican

importes adjudicados, no pagos

Sin IVA.

Órganos que le adjudican, por importe

local: 190.552 €

Ajuntament de Begur: 77.063 €Ajuntament de Begur77.063 €Ajuntament del Port de la Selva: 31.730 €Ajuntament del Port de la Selva31.730 €Ajuntament de Tarragona: 30.083 €Ajuntament de Tarragona30.083 €Ajuntament de Sabadell: 26.364 €Ajuntament de Sabadell26.364 €Diputación Provincial de Girona: 14.900 €Diputación Provincial de Girona14.900 €Ajuntament de Maçanet de la Selva: 10.100 €Ajuntament de Maçanet de la Selva10.100 €Ajuntament d'Artés: 313 €FORNELLS MOTOR SL190.552 €
  1. 1Ajuntament de Begur2025 · 1 adjudicación · hasta 0,9 % del gasto del órgano77.063 €
  2. 2Ajuntament del Port de la Selva2022 · 1 adjudicación · hasta 9,3 % del gasto del órgano31.730 €
  3. 3Ajuntament de Tarragona2024 · 1 adjudicación · hasta 0,1 % del gasto del órgano30.083 €
  4. 4Ajuntament de Sabadell2022 · 1 adjudicación · hasta 0,1 % del gasto del órgano26.364 €
  5. 5Diputación Provincial de Girona2022 · 1 adjudicación · hasta 1 % del gasto del órgano14.900 €
  6. 6Ajuntament de Maçanet de la Selva2026 · 1 adjudicación · hasta 0,7 % del gasto del órgano10.100 €
  7. 7Ajuntament d'Artés2023–2024 · 2 adjudicaciones · hasta 0 % del gasto del órgano313 €

Señales

reglas públicas, no juicios

Ninguna regla se cumple con los datos disponibles.

Competidores

sus CPV habituales y sus órganos, últimos 3 años

  1. 1TK Elevadores España,S.L.89,7 M€
  2. 2TRANSTEL,S.A.75,9 M€
  3. 3URBASER, S.A.72,9 M€
  4. 4ELECTRONIC TRAFIC, S.A.68 M€
  5. 5BANCO SANTANDER51 M€
  6. 6SCHINDLER, S.A.30,3 M€
  7. 7CAIXABANK EQUIPMENT FINANCE SAU27,6 M€
  8. 8KONE ELEVADORES, S.A.27,3 M€
  9. 9ORONA, S. COOP.21,5 M€
  10. 10SERVEIS INTEGRALS DE MANTENIMENT RUBATEC, SA19,9 M€

Últimos contratos adjudicados

FechaObjetoÓrganoProcedimientoLicitadoresImporte
26/06/2026Contracte menor de subministrament per l’adquisició del vehicle Volkswagen Caddy pel servei de neteja viària dels serveis municipalsX2026002459Ajuntament de Maçanet de la SelvaMenor—10.100 €
12/09/2024FORNELLS MOTOR: MANTENIMIENTO M2 - 1451MGB220240009712Ajuntament d'ArtésMenor—313 €
25/11/2022Subministrament vehicle microsub2022/10182Diputació de GironaMenor—14.900 €
19/10/2025≈Subministrament de 7 vehicles per a la renovació i millora mediambiental de la flota corporativa de la Diputació de Barcelona, dividit en 3 lots2024/0036288Diputació de BarcelonaAbierto3100.248 €
14/09/2021≈‡Subministrament de vehicles necessaris per la renovació del parc mòbil de Ferrocarrils de laGeneralitat de Catalunya. (Ref:PO50/21)CONTR/2021/0000000147Ferrocarrils de la Generalitat de CatalunyaAbierto184.050 €
24/03/2025≈Licitació per a la contractació del subministrament d''onze (11) vehicles elèctrics endollables i instal·lació d''onze (11) punts de recàrrega per al projecte integral d''energia neta al municipi de Begur (Girona)2024/3643Ajuntament de BegurAbierto377.063 €
25/10/2022≈Adquisició vehicles per diferents serveis municipalsGENE2022008418 (X2022008563)Ajuntament de Castell-Platja d'AroAbierto243.500 €
01/08/2025≈Subministrament de dos vehicles elèctrics híbrids destinats al Parc Mòbil de la Diputació de Girona, d'acord amb els requisits i les condicions que es detallen en el plec de prescripcions tècniques.2025/8145Diputació de GironaOtros142.810 €
07/11/2023≈Subministrament de vehicles necessaris per la renovació del parc mòbil FGC i AMSA. (Ref:PO41/23)CONTR/2022/0000000328Ferrocarrils de la Generalitat de CatalunyaAbierto142.503 €
30/11/2023≈L’objecte d’aquesta concurrència és la contractació per part de la Corporació Catalana de Mitjans Audiovisuals, SA del subministrament d’un turisme elèctric, en reposició d’un altre vehicle existent a la flota, de combustió.2310OS03Corporació Catalana de Mitjans Audiovisuals, SA (CCMA, SA)Abierto simplificado733.884 €
11/07/2022≈L'Ajuntament del Port de la Selva té la intenció de renovar durant els propers anys la seva flota de vehicles per fer-la més sostenible des del punt de vista mediambiental. En aquest sentit, el contracte que es vol dur a terme és per adquirir un vehicle de patrulla pel cos de la Guàrdia Municipal. Actualment, el cos de la Guàrdia Municipal patrulla amb un vehicle model Fiat Doblo impulsat per combustibles fòssils que no respon als nous criteris mediambientals i de sostenibilitat que imperen arreu de la Unió Europea. Aquest contracte de subministrament té per objecte l'adquisició d'un vehicle elèctric o híbrid endollable per patrullatge per la Guàrdia Municipal.786/2022Ajuntament del Port de la SelvaAbierto simplificado431.730 €
29/08/2022≈Subministrament d'un vehicle 4x4 híbrid endollable pel parc mòbil deFerrocarrils de la Generalitat de Catalunya. (Ref:POSS59/22)CONTR/2022/0000000479Ferrocarrils de la Generalitat de CatalunyaAbierto simplificado230.992 €
08/08/2022≈Adquisició d'un vehicle elèctric de tipus SUV per al Consorci del Parc Natural de la Serra de CollserolaX2022000434Consorci del Parc Natural de la Serra de CollserolaAbierto simplificado530.496 €
23/05/2024≈subministrament, per lots, de quatre vehicles nous i la transformació d'un d'ells amb equipament policial, destinats als serveis de la Guàrdia Urbana de TarragonaCompres Exp.21/2024 G626Ajuntament de TarragonaAbierto330.083 €
12/09/2022≈L'objecte del contracte, es l'adquisició d'un vehicle elèctric, una videocàmera sancionadora, un aparell de recaptació d'informació atmosfèric de l'aire, i el servei de transformació del turisme en vehicle patrulla.OTU/2022/352Ajuntament de SabadellAbierto simplificado326.364 €
09/09/2021≈‡Els vehicles tenen unes característiques tècniques que es detallen en el plec de prescripcions tècniques particulars que regulen aquesta licitació. L'objecte s'estructura en els següents lots: Lot 1: un vehicle de passatgers híbrid endollable destinat a desenvolupar tasques de transport de personal i esportistes del CAR. Lot 2: un vehicle de càrrega (furgoneta) elèctrica amb massa màxima que no superi les 3,5 tn. Lot 3: un carretó elevador elèctric.2021/04Centre d'Alt Rendiment Esportiu Sant Cugat del VallésAbierto simplificado224.990 €
07/07/2026≈Subministrament de vehicles per a serveis generals i serveis policials.2025.02Consorci Català pel Desenvolupament LocalAbierto120 €†
07/07/2026≈Subministrament de vehicles per a serveis generals i serveis policials.2025.02Consorci Català pel Desenvolupament LocalAbierto80 €†
07/07/2026≈Subministrament de vehicles per a serveis generals i serveis policials.2025.02Consorci Català pel Desenvolupament LocalAbierto100 €†
07/07/2026≈Subministrament de vehicles per a serveis generals i serveis policials.2025.02Consorci Català pel Desenvolupament LocalAbierto100 €†
07/07/2026≈Subministrament de vehicles per a serveis generals i serveis policials.2025.02Consorci Català pel Desenvolupament LocalAbierto110 €†
07/07/2026≈Subministrament de vehicles per a serveis generals i serveis policials.2025.02Consorci Català pel Desenvolupament LocalAbierto100 €†
27/01/2023≈La prestació consisteix en el subministrament d'un vehicle, tipus SUV, híbrid endollable, per a la Policia Local d'Artés. El vehicle a subministrar haurà de disposar de les caractarístiques que es detallen en el plec de prescripcions tècniques i haurà de ser homologable per a la transformació necessària del vehicle per a la prestació del servei de policia, no inclosa en aquesta licitació, que es farà posteriorment.2023/01Ajuntament d'ArtésOtros10 €
07/07/2026≈Subministrament de vehicles per a serveis generals i serveis policials.2025.02Consorci Català pel Desenvolupament LocalAbierto100 €†
07/07/2026≈Subministrament de vehicles per a serveis generals i serveis policials.2025.02Consorci Català pel Desenvolupament LocalAbierto70 €†

† Importe no sumado en los totales: valor máximo de un acuerdo marco, no una adjudicación; sistema dinámico de adquisición; valor del marco repetido por adjudicatario; importe muy superior al presupuesto (posible error de carga). ‡ Anterior a 2022, fuera de los totales. ≈ Fecha del contrato o del anuncio: PLACSP no publica la de adjudicación.