Saltar al contenido
Licitaciones by Fandit

Empresa · Sociedad limitada · NIF B43415157

FABRICATS I MANIPULATS SIGNO, S.L.

También como: Fabricats i manipulats, SIGNO, SL · SIGNO FABRICATS I MANIPULATS · FABRICATS I MANIPULATS SIGNO SL · Fabricats i Manipulats Signo SL

FABRICATS I MANIPULATS SIGNO, S.L. ha recibido 949.830 € en contratos públicos adjudicados entre 2022 y 2026 (473 adjudicaciones), según PLACSP.

Ver las 83 licitaciones en plazo que le encajan(por lo que ya ha ganado: sus categorías CPV, dónde trabaja y el tamaño de sus contratos)

Contratos adjudicados 2022–2026

949.830 €

473 adjudicaciones válidas · importes sin IVA, no pagos

Contratos menores

73 %

del importe · baja media 6,1 %

En plazo hoy

83

licitaciones que le encajan por lo que ya ha ganado

Contratos por año

Contratos adjudicados, en euros sin IVA.

202278.440 €2023193.857 €2024235.694 €2025267.862 €2026173.976 €
AñoAdjudicacionesContratosÓrganosBaja media
20222078.440 €1126,5 %
2023136193.857 €260,7 %
2024153235.694 €391,7 %
2025113267.862 €350,7 %
202651173.976 €230,8 %

Actividad por CPV

cada contrato cuenta en cada categoría de sus códigos

  1. 181Ropa de trabajo, ropa de trabajo especial y accesorios50 adjudicaciones226.359 €
  2. 224Sellos, talonarios de cheques, billetes de banco, certificados de acciones, material de publicidad comercial, catálogos y manuales62 adjudicaciones95.679 €
  3. 798Servicios de impresión y servicios conexos32 adjudicaciones64.876 €
  4. 183Prendas de vestir12 adjudicaciones57.858 €
  5. 351Equipo de emergencia y seguridad7 adjudicaciones50.936 €
  6. 184Prendas de vestir y accesorios especiales12 adjudicaciones45.411 €
  7. 391Mobiliario12 adjudicaciones39.685 €
  8. 349Medios de transporte y piezas de recambio diversos28 adjudicaciones37.187 €

Dónde están los órganos que le adjudican

importes adjudicados, no pagos

Sin IVA.

Órganos que le adjudican, por importe

otro: 443.473 € · local: 377.057 € · autonómico: 25.439 € · estatal: 3084 €

Ajuntament de Reus: 88.583 €Ajuntament de Reus88.583 €Ajuntament de Tarragona: 73.093 €Ajuntament de Tarragona73.093 €Reus Serveis Municipals, S.A.: 60.156 €Reus Serveis Municipals, S.A.60.156 €Consell Comarcal del Tarragonès: 60.024 €Consell Comarcal del Tarragonès60.024 €Ajuntament de Calafell: 56.721 €Ajuntament de Calafell56.721 €Ajuntament de Lleida: 43.907 €Ajuntament de Lleida43.907 €Ajuntament de la Pobla de Mafumet: 37.952 €Ajuntament de la Pobla de Mafumet37.952 €Patronat Municipal d'Esports de Tarragona: 36.048 €Patronat Municipal d'Esports de T…36.048 €Centres educatius - Serveis Territorials a Tarragona: 35.143 €Centres educatius - Serveis Terri…35.143 €Aena S.M.E., S.A.: 33.497 €Aena S.M.E., S.A.33.497 €FABRICATS I MANIP…525.124 €
  1. 1Ajuntament de Reus2023–2026 · 90 adjudicaciones · hasta 0,4 % del gasto del órgano88.583 €
  2. 2Ajuntament de Tarragona2023–2026 · 40 adjudicaciones · hasta 0,3 % del gasto del órgano73.093 €
  3. 3Reus Serveis Municipals, S.A.2023–2026 · 25 adjudicaciones · hasta 4,6 % del gasto del órgano60.156 €
  4. 4Consell Comarcal del Tarragonès2022–2026 · 11 adjudicaciones · hasta 26 % del gasto del órgano60.024 €
  5. 5Ajuntament de Calafell2026 · 2 adjudicaciones · hasta 0,5 % del gasto del órgano56.721 €
  6. 6Ajuntament de Lleida2026 · 1 adjudicación · hasta 0 % del gasto del órgano43.907 €
  7. 7Ajuntament de la Pobla de Mafumet2023–2026 · 5 adjudicaciones · hasta 1,1 % del gasto del órgano37.952 €
  8. 8Patronat Municipal d'Esports de Tarragona2023–2026 · 20 adjudicaciones · hasta 3 % del gasto del órgano36.048 €
  9. 9Centres educatius - Serveis Territorials a Tarragona2025–2026 · 9 adjudicaciones · hasta 0,9 % del gasto del órgano35.143 €
  10. 10Aena S.M.E., S.A.2023–2026 · 4 adjudicaciones · hasta 0 % del gasto del órgano33.497 €

Señales

reglas públicas, no juicios

Ninguna regla se cumple con los datos disponibles.

Competidores

sus CPV habituales y sus órganos, últimos 3 años

  1. 1FERROVIAL AGROMAN, S.A.692,4 M€
  2. 2ACCIONA CONSTRUCCIÓN, S.A.474,6 M€
  3. 3ELECNOR SERVICIOS Y PROYECTOS, S.A.U.421,6 M€
  4. 4CONSTRUCTORA SAN JOSE, S.A.402,6 M€
  5. 5ACSA OBRAS E INFRAESTRUCTURAS SA398,5 M€
  6. 6BECSA, S.A.353,1 M€
  7. 7PAVASAL EMPRESA CONSTRUCTORA, S.A.320,7 M€
  8. 8CONTRATAS VILOR SL271,8 M€
  9. 9EIFFAGE INFRAESTRUCTURAS, S.A192,7 M€
  10. 10FCC AQUALIA, S.A.167,4 M€

Últimos contratos adjudicados

FechaObjetoÓrganoProcedimientoLicitadoresImporte
30/09/2026Pagament menor de subministrament de cubells de fracció orgànica.4309600000-2026-0000521Ajuntament de la Morera de MontsantMenor—701 €
24/08/2026Complement d’urgència pel subministrament addicional de material promocional per al foment de la recollida selectiva de residus.2026-0004598Consell Comarcal del TarragonèsMenor—2300 €
10/08/2026Producció i col·locació de 3 vinils, 2 dels quals per ser col·locats a la façana de Cal Massó i el tercer a l’interior de l’espai. Aquests vinils es mantindran col·locats durant tot el cicle (fins el desembre de 2026). El pressupost inclou: - producció de 2 vinils de 79x235 cm - producció d’1 vinil de 100x200 cm - col·locació dels 3 vinils0000-0000480/2026-SERAjuntament de ReusMenor—251 €
31/07/2026FRA. 3461 - FABRICATS I MANIPULATS SIGNO, SL (SUBMINISTRAMENT CARTELLS DE PVC ESPUMAT AMB IMPRESSIÓ PER LA MITJA MARATO)2026_3T_203Patronat Municipal d'Esports de TarragonaMenor—627 €
30/07/2026Mocadors per la Cantada d'Havaneres7686/2026Ajuntament de CalafellMenor—1755 €
30/07/2026L’objecte del contracte és el subministrament de 23 opis en paper de 150gr de 1200x1750mm amb doble impressió per l’activitat Reus mira el cel, eclipsi solar del dia 12 d’agost.0000-0000463/2026-SERAjuntament de ReusMenor—276 €
22/07/2026770 polos tècnics granet color turquesa, 600 barrets logo per la paella popular1600/2026Ajuntament de la Pobla de MafumetMenor—8742 €
21/07/2026Productes publicitaris i de servei serigrafiats per a alumnat i professoratTA43010578/2026/03Departament d'Educació i Formació ProfessionalMenor—1653 €
20/07/2026COMPRA DE UNIFORMITAT PER A RECEPCIÓ11022FUNDACIÓ PER A L'ATENCIÓ SOCIALMenor—44 €
16/07/2026Subministrament gorres PEE2026/2447-G626_1Ajuntament de TarragonaMenor—1450 €
25/06/2026Subministrament addicional de material promocional per al foment de la recollida selectiva de residus.2026-0003816Consell Comarcal del TarragonèsMenor—1550 €
04/06/2026L’objecte és la compra de 25 carpes plegables de 3x3 per reposar les que s’han trencat.0000-0000184/2026-SUBAjuntament de ReusMenor—9625 €
29/05/2026L’objecte és la contractació de diversos elements de marxandatge : 200 davantals d’un sol ús per totes les persones monitores que fan les activitats de cuina per tal de donar unitat visual als tallers. 500 jocs de fusta de 3 en ratlla per a les activitats infantils. 500 porta mòbils per les activitats d’aprenentatge digital 1000 ventalls per les activitats de la gent gran 1000 pay pays per les activitats de festes de barri 250 acreditacions per la fira d’entitats 15 armilles per identificar sempre a les persones de la regidoria que treballen en aquests esdeveniments.0000-0000210/2026-SUBAjuntament de ReusMenor—5076 €
29/05/2026Contractació menor de subministraments de 1000 flyers piscina4301150006-2026-0000798Ajuntament d'AlmosterMenor—60 €
25/05/2026Imprimir 2.000 tríptics informatius addicionals per a campanya de recollida selectiva.2026-0002993Consell Comarcal del TarragonèsMenor—246 €
22/05/2026L'objecte d’aquest contracte és el subministrament dels següents materials per part de l'empresa Fabricats i Manipulats Signo, S.L.: 200 samarretes Fruit of the Loom (color natural, 2 tintes davant i 1 darrera) i els seus 3 clixes. 2 lones de 180x80 cm amb ullets. 1 plafó tamany A2. 300 postals tamany A6 (300 gr, impressió 4+4 tintes)0000-0000211/2026-SUBAjuntament de ReusMenor—1445 €
22/04/2026Elaboració cartell horari accés instal·lacions Bassa Nova4500020814SE21_26M06Reus Serveis Municipals, S.A.Menor—48 €
20/04/2026Roba de treball2026/1220-G626_1Ajuntament de TarragonaMenor—107 €
17/04/2026Adquisició de senyalització al Punt de Lectura de Sant Pere i Sant Pau.2026/1138-G626_1Ajuntament de TarragonaMenor—246 €
13/04/2026Uniformitat del personal10857FUNDACIÓ EDUCATIVA I SOCIALMenor—525 €
01/04/2026impressió d’elements per a la separació d’espais i d’identificació corporativa movibles per al Palau Firal i de Congressos de Tarragona055/2026EMPRESA MUNICIPAL DE DESENVOLUPAMENT ECONÒMIC DE TARRAGONA SAMenor—3321 €
31/03/2026Compra d'uniformitat10835FUNDACIÓ PER A L'ATENCIÓ SOCIALMenor—1414 €
26/03/2026Imprimir 10.000 tríptics informatius per a campanya de recollida selectiva.2026-0001695Consell Comarcal del TarragonèsMenor—560 €
23/03/2026Instal·lació de vinils antigrafiti a l’edifici de les oficines d’Aigües de Reus4500020773SE21_26M06Reus Serveis Municipals, S.A.Menor—3135 €
23/03/2026ADHESIU VINIL IMPRÉS ALTA ADHERÈNCIA, LAMINAT MATE DE FIGURA VELLA QUARESMA DE 120CM, ALÇADA AMB EFECTE MIRALL Quantitat 2,00 Preu Unit.: 95,000 Import: 190,00 € + IVA0000-0000138/2026-SERAjuntament de ReusMenor—190 €